| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Truck |
| Body type | Truck |
| Year | 2021 |
| Odometer | 478 064 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | - |
| Color specification | - |
| Cabin measurements | - |
| Front suspension | Leaf |
| Back suspension | Air |
| Front brakes | Disc |
| Back brakes | Disc |
| Reg no | - |
| VIN | W1T96342310490053 Check |
| Capacity | - |
|---|---|
| Power | 450 kW |
| CO2 | - |
| Fuel | - |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 26500 kg |
|---|---|
| Weight | 8925 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | 4000 mm |
| Measurement standard | - |
| Seats | - |
|---|---|
| Doors | - |
| Length | 6450 mm |
| Width | 2550 mm |
| Height | - |
| Sleeping places | - |
| Capacity | - |
|---|---|
| Floor | - |
| Length | - |
| Width | - |
| Height | - |
| Length | - |
|---|---|
| Width | - |
| Height | - |
| Tiltable | No |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Brand: MERCEDES BENZ Model: Actros 2545 Structure: tractor Year: 01.2021 Mileage: 478064 km VIN: W1T96342310490053 Wheel formula: 6x2/4 WB: 4000 mm Engine: OM471LA 330 Kw / 450 Hp / Euro 6 Gearbox: automatic ( G281-12 ) Suspension: steel / air Brakes: disc Dimensions: L/W: 6450 mm / 2550 mm Masses: full/empty: 26500 kg / 8925 kg STREAMSPACE
| Seller | KB Auto |
|---|---|
| Address | Kooli 10, Rummu alevik, 76102, Lääne-Harju vald |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | kbauto.ee/et |
E-R 8.00-17:00
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."