| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Truck |
| Body type | Commercial vehicle |
| Year | 2021 |
| Odometer | 433 610 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | - |
| Color specification | - |
| Cabin measurements | - |
| Front suspension | Coil spring |
| Back suspension | Leaf |
| Front brakes | Disc |
| Back brakes | Disc |
| Reg no | - |
| VIN | W1V9071351N140234 Check |
| Capacity | - |
|---|---|
| Power | 160 kW |
| CO2 | - |
| Fuel | - |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 3500 kg |
|---|---|
| Weight | 2610 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Measurement standard | - |
| Seats | - |
|---|---|
| Doors | - |
| Length | 6943 mm |
| Width | 2175 mm |
| Height | 3079 mm |
| Sleeping places | - |
| Capacity | - |
|---|---|
| Floor | - |
| Length | 4286 mm |
| Width | 2125 mm |
| Height | 2150 mm |
| Length | - |
|---|---|
| Width | - |
| Height | - |
| Tiltable | No |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Brand: MERCEDES-BENZ Model: SPRINTER 316 CDI Structure: closed box ( box L=4286 mm / W=2125 mm / H=2150 mm ) Year: 04.2021 VIN: W1V9071351N140234 Mileage: 433610 km Wheel formula: 4X2 Engine: OM651 D22 120 Kw / 160 Hp / Euro 6 Gearbox: automat ( W7C700 ) Dimensions: L/W/H: 6943 mm / 2175 mm / 3080 mm Masses: full/empty: 3500 kg / 2610 kg
| Seller | KB Auto |
|---|---|
| Address | Kooli 10, Rummu alevik, 76102, Lääne-Harju vald |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | kbauto.ee/et |
E-R 8.00-17:00
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."