| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Truck |
| Body type | Truck |
| Year | 2017 |
| Odometer | 290 447 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | - |
| Color specification | - |
| Cabin measurements | - |
| Front suspension | Leaf |
| Back suspension | Air |
| Front brakes | Disc |
| Back brakes | Disc |
| Reg no | - |
| VIN | WDB96302010139507 Check |
| Capacity | - |
|---|---|
| Power | 400 kW |
| CO2 | - |
| Fuel | - |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 27000 kg |
|---|---|
| Weight | 13335 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | 4900 mm |
| Measurement standard | - |
| Seats | - |
|---|---|
| Doors | - |
| Length | 10150 mm |
| Width | 2600 mm |
| Height | 3550 mm |
| Sleeping places | - |
| Capacity | - |
|---|---|
| Floor | - |
| Length | 6535 mm |
| Width | 2528 mm |
| Height | 615 mm |
| Length | - |
|---|---|
| Width | - |
| Height | - |
| Tiltable | No |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Brand: MERCEDES-BENZ Model: Actros 2540 Structure: crane flatbed ( PK19001 boom 14,9 m / 950 kg / platform L=6535 mm / W=2528 mm / H=615 mm ) Year: 07.2017 Mileage: 290447 km VIN: WDB96302010139507 Wheel formula: 6x2 WB: 4900 mm Engine: OM470LA 290 Kw / 400 Hp / Euro 6 Gearbox: automatic ( G211-12 ) Suspension: steel / air Brakes: disc Dimensions: L/W/H: 10150 mm / 2600 mm / 3550 mm Masses: full/empty: 27000 kg / 13335 kg
| Seller | KB Auto |
|---|---|
| Address | Kooli 10, Rummu alevik, 76102, Lääne-Harju vald |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | kbauto.ee/et |
E-R 8.00-17:00
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."